8 травня - День пам'яті та примирення

Дата: 8 травня 2023 о 17:53, Оновлено 8 травня 2023 о 18:18
90 переглядів

Законом України «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років» встановлено День пам’яті та примирення, який відзначається щороку 8 травня з метою вшанування пам’яті всіх жертв Другої світової війни 1939–1945 років.
Запроваджуючи цю пам’ятну дату, Україна прагнула доєднатися до європейської традиції відзначення перемоги у Другій світовій війні, пошанування всіх борців із нацизмом та жертв війни. А також – нагадати, що війна розпочалася внаслідок домовленостей між двома тоталітарними режимами: націонал-соціалістичним (нацистським) у Німеччині й комуністичним в СРСР. У 1939–1945 роках обидва тоталітарні режими вчинили на українській землі численні злочини проти людяності, воєнні злочини та злочини геноциду, внаслідок чого український, єврейський, кримськотатарський та інші народи, що жили в межах території сучасної України, зазнали величезних втрат. Цього року Україна вдруге відзначає День пам’яті та примирення в умовах повномасштабної збройної агресії Росії. Сучасна війна також супроводжується жахливими воєнними злочинами з боку російської армії та політично-військового керівництва РФ.
Цього року 8 травня, в День пам’яті та примирення, Україна вшановуватиме пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом, та всіх жертв Другої світової війни.
Надзвичайно важливо згадувати та вшановувати подвиг тих, хто боровся з нацизмом і переміг його.

Україна вшановує пам'ять тих, хто помер в Другу світову війну, разом з США та Європою - 8 травня. Це важливий для кожної людини день, який відрізняється сильним символізмом. Пам'ять - означає, що ми пам'ятаємо тих, хто поклав своє життя в період від 1939 до 1945 року. Примирення - символ того, що всі країни повинні об'єднатися разом. На жаль, 24 лютого 2022 року на територію України знову прийшла війна. Ми всі віримо, що скоро будемо святкувати перемогу над окупантами. А сьогодні, 8 травня, разом з усім мирним світом помолимося за воїнів, які захищали та захищають Україну від ворогів. З учнями 6 класу проведено виховну годину до Дня пам'яті та примирення. Пам'ятаємо! Ніколи не забудемо!

Учні 5 класу Юр'ївської гімназії підготували Літературно-музичну композицію « Пам'ятаємо. Перемагаємо»

Низький уклін та безмежна вдячність ветеранам, які звільняли українські землі від нацизму та боролися за мир на рідній землі. Ми у вічному боргу перед ними…

Заходи  з відзначення  в Юр’ївській гімназії у  2023 році

Дня пам’яті та примирення

Зміст заходу

за виконання

1.

Проведення онлайн-уроків мужності, виховних годин,  присвячених Дню пам’яті та примирення, героям сучасності, які захищають нашу країну від загарбників

08 травня

Класні керівники, вчитель історії

2.

Проведення челенджу літературних есе «А ми тую червону калину підіймемо…»

04 травня

2023 року

Вчителі початкових класів, української мови

Конкурс  малюнків «Перемога очима дітей», присвячений 78 – ій річниці Дня пам’яті та примирення.

5 травня 2023 року

Вчителі початкових класів, образотворчого мистецтва, керівники гуртків

4.

Проведення майстер класів з виготовлення маків «Квітка пам’яті»

04-08 травня

5.

Організація покладання квітів до пам’ятника загиблим воїнам

08.05. 2023 року

Педагог організатор

6.

Проведення хвилини мовчання  вшанування пам’яті жертв Другої світової війни та війни України з РФ «Пам’ять серця»

08.05.2023 о 9-00 року

Педагог організатор

Челендж «Діти Новослобідської громади проти війни»

08.05.2023

8.

Літературно-музична композицію «Пам'ятаємо. Перемагаємо.»

04-08.05.2023

Класний керівник 5 класу Юрченко О.О.

Висвітлення матеріалів про заходи з відзначення у 2023 році Дня  пам’яті та примирення  в соціальних мережах та сайті закладу освіти

8-9 травня 2023 року