Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 0 чоловік

Річний звіт про діяльність закладу освіти

Дата: 19 червня 2020 о 11:47, Оновлено 7 липня 2023 о 09:22

Річний звіт закладу освіти за 2022-2023 н.р.

Річний звіт закладу освіти за 2021-2022 н.р.

Річний звіт закладу освіти за 2020-2021 н.р.

Звіт про діяльність закладу у 2019/20 н. р.

     Загальна середня освіта є основною ланкою в становленні й розвитку молодої особистості, у формуванні її характеру, патріотичних рис, громадянської позиції. Тому не випадково серед головних показників людського розвитку, покладених ООН в основу оцінювання суспільного прогресу, один з індексів відображає стан освіченості нації, доступу громадян до якісної освіти.  

      Відповідно до Конституції України, Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», Концепції Нової української школи, інших основоположних освітянських документів педагогічний колектив Юр'ївського навчально-виховного комплексу: загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів - дошкільного навчального закладу Новослобідської сільської ради  спрямовував свою діяльність на забезпечення умов для надання якісної освіти, розкриття інтелектуального та творчого потенціалу дітей, формування ключових життєвих компетентностей, самореалізації та інтеграції школярів у соціокультурний простір.

У ході реалізації плану роботи школи педагогічним колективом закладу
вирішено такі завдання:
- забезпечено детальне вивчення та впровадження в життя постанов
уряду, виконання наказів, розпоряджень, інструкцій МОН України, відділу освіти ,молоді та спорту Новослобідської сільської ради;
- виконано конституційні вимоги щодо обов’язкової базової та повної загальної середньої освіти всіх учасників освітнього процесу;
- створено умови для реалізації концепції Нової української школи;
- забезпечено належні умови для навчання та виховання учнів через
удосконалення форм компетентнісно-орієнтованого підходу, продовжено
формування загальнолюдських ціннісних орієнтирів учнів, приділено належну увагу збереженню, зміцненню та розвитку здоров’я учнів як найвищої соціальної цінності;
- реалізовано основні завдання профільного навчання в старшій школі з
метою поліпшення якості освіти, виховання компетентної особистості;
- поглиблено інформатизацію освітнього процесу, спрямованого на
формування творчої особистості, здатної застосовувати знання і вміння,
працювати з інформацією для успішної діяльності в будь-якій сфері;
- здійснювалося оволодіння технологією пошуку та опрацювання
необхідної інформації в Інтернеті, залучалися вчителі та учні до
використання інформативних ресурсів. Створено умови для організації
безпечного інформаційного простору; застосування  дистанційного навчання;
- забезпечено дотримання вимог охорони дитинства, дотримання
санітарно–гігієнічних рекомендацій що збереження життя і здоров’я дітей та
протипожежних норм, безпеки життєдіяльності, охорони праці;
- організовано харчування учнів.

Контингент здобувачів освіти.

У 2019-2020 навчальному році у дошкільному підрозділі Юр'ївського НВК  функціонувала різновікова група – 20 дітей.

У шкільному підрозділі на початок  2019-2020 н.р. навчалося 80 учнів: у 1-4 класах – 35, у 5-9 класах – 31,  у 10-11 класах – 14. Протягом навчального року вибуло 3 учні, тому на кінець навчального року в школі навчалося 77 учнів. Останні чотири роки заклад має приблизно сталу тенденцію до  кількості учнів (2016/17 н.р. – 80 учнів; 2017/18 н.р. – 73; 2018/19 н.р. – 88; 2019/20 н.р. –80 учнів). Усі діти шкільного віку, які проживають у мікрорайоні, охоплені навчанням. Станом на 01.06.2020 , відповідно до заяв батьків, до 1 класу зараховано 5 дітей. Випускаються  з 11 класу 5 учнів, з 9 класу – 5 учнів.

Забезпечення наступності між дошкіллям та школою. Якість освіти значною мірою залежить від забезпечення наступності між суміжними освітніми ланками. Так, на етапі дошкільної освіти реалізація наступності полягає у формуванні в дітей старшого дошкільного віку готовності до шкільного життя. А на етапі початкового шкільного навчання – урахування того рівня сформованості життєвих компетентностей, з яким дитина прийшла до школи, й опорі на нього. Такий підхід забезпечує поступальний природний розвиток особистості дитини. В закладі систематично велася робота з питань наступності між дошкільним та шкільним підрозділами НВК. Було організовано відвідування занять вчителем початкової ланки Катериною Ісаєвою. З метою адаптації дітей до шкільного середовища та мотиваційної готовності до навчання проводилися спільні заходи: екскурсії до бібліотеки, спортивного залу, День відкритих дверей, знайомство з територією школи.

Аналіз рівня навчальних досягнень за 2019-2020 н.р.

За підсумками аналізу результатів навчальних досягнень за 2019-2020 н. р. якість знань учнів становить 19,5 %.

Нажаль у  2019-2020 навчальному  році жодний учень Юр'ївського НВК не закінчив на високому рівні,  з достатнім рівнем успішності школу закінчили 15 учнів (19,5%), з навчальними досягненнями середнього рівня – 62 учня (80,5 %).

Середній бал навчальних досягнень по НВК – 6,7. Найвищий показник середнього балу в 3 класі – 8,0, найнижчий у 11 класі – 5,2.

Протягом 2019/20 навчального року  учні 5 та 6 класів навчалися за індивідуальною формою, яка була визначена як педагогічний патронаж.

Державна підсумкова атестація в 4 класі та 9 класі. 

На підставі наказу  Міністерства освіти і науки України від 30.03.2020 № 463 «Про звільнення від проходження державної підсумкової атестації учнів, які завершують здобуття початкової та базової загальної середньої освіти, у 2019/2020 навчальному році",  рішення педагогічної ради № 5 від 31.03.2020 року учні 4 та 9 класів звільнені від проходження державної підсумкової атестації.

Педагогічний склад колективу. 

Педагогічний колектив Юр'ївського НВК налічує 20 педагогів.

Із них вищу педагогічну освіту мають 17 педагогів, 1 педагог має кваліфікаційний рівень "бакалавр", 2 педагоги - "молодший спеціаліст".

За результатами атестації присвоєно кваліфікаційну категорію «Спеціаліст І кваліфікаційної категорії» – 12 педагогам (60 %); «Спеціаліст ІІ кваліфікаційної категорії» - 4 (20%).  Мають кваліфікаційну категорію «Спеціаліст» — 1 вчитель (5%), 3 педагоги (15 %) не мають вищої педагогічної освіти, їм встановлено  тарифні розряди.

2 педагоги (10 %) мають стаж роботи до 3 років, 3 (15 %) – стаж роботи від 3 до 10 років, 3 учителів (15%) мають педагогічний стаж від 10 до 20 років, 9 (45 %) – стаж 20-30 років, 3 учителів (15%) мають стаж педагогічної діяльності більше 30 років.

У 2019-2020 навчальному році чергову атестацію проходили 2 педагоги, усі атестувалися на підтвердження уже встановленої категорії: учитель української мови та літератури Міщенко Н.М. — І кваліфікаційної категорії (атестаційна комісія І рівня), заступник директора з навчально-виховної роботи Чернякова Л.М. - І кваліфікаційної категорії (атестаційна комісія ІІ рівня).

Реалізація Концепції Нової української школи. Питання впровадження Нової української школи в Юр'ївському НВК визначено пріоритетним. Мета Нової української школи: перетворити українську школу на важіль соціальної рівності та згуртованості,економічного розвитку і конкурентоспроможності України. Питанню вивчення базових компонентів Нової української школи, її відмінностей від традиційної, нових підходів до організації освітнього процесу, оцінювання навчальних досягнень дітей, створення освітнього середовища були присвячені ряд методичних заходів із учителями початкових класів та педагогами-предметниками: педагогічні читання («Нова українська школа»), круглі столи («Переваги і проблеми НУШ», «Педагогіка партнерства як один із факторів реалізації Концепції Нової української школи»), ділові ігри («Сучасний урок у початковій школі в рамках Нової української школи») тощо.

Учителі початкових класів брали активну участь в конференціях, вебінарах, тренінгах з питань упровадження Нової української школи.

Адміністрацією НВК проводилася системна робота щодо контролю за дотриманням вимог Державного стандарту Нової української школи, питання розглядалися на педрадах, нарадах при директору( «Нова українська школа – простір освітніх можливостей» та інші).

Особливістю Нової української школи є організація освітнього середовища, що сприяє вільному розвитку творчої особистості дитини. Проведена системна робота по ремонту та переобладнанню класної кімнати 1 класу. З цією метою змінено просторово-предметне оточення, програми та засоби навчання. Для організації освітнього простору навчального кабінету встановлені мультимедійні засоби навчання, оновлено навчальне, ігрове обладнання.

Учителі Поділько С.О.(вчитель 2 класу НУШ),  Щербаков А.В.(вчитель 1 класу НУШ)  підійшли креативно до оформлення класних кімнат для учнів 1 та 2 класів. Вони затишні, сучасні, відповідають вимогам Нової української школи. Заслуговують на увагу оформлення та наповнення освітніх осередків у класах, де все зроблено для дітей, їх комфортного, безпечного перебування в закладі.

Нова школа потребує нового вчителя. У минулому навчальному році вчителі початкових класів відвідали семінари по організації освітнього процесу в умовах НУШ.

З учнями 1 та 2 класів НУШ щоденно проводилися ранкові зустрічі, які допомагають налаштувати клас на роботу протягом дня, знайти спільні інтереси, згуртувати дитячий колектив, адже в атмосфері взаємоповаги обговорюються цікаві теми чи важливі питання. Діти під час ранкових зустрічей створюють коло настрою, спортивне коло, дружнє коло. Учителі  Поділько С.О. та Щербаков А.В. під час ранкового кола використовують інтерактивну дошку, цеглинки, роздатковий матеріал.

Перед початком уроку діти повторюють правила роботи у групі, розв’язують ребуси. Учителі  Поділько С.О. та Щербаков А.В. дотримуються дидактичних умов проведення уроків у 1 та 2 класі нової української школи, залучають дітей до активної взаємодії через гру, спільну працю, пізнання, спілкування, інтерактивні технології та вправи, створюють ігрові ситуації, залучають учнів до активної взаємодії через роботу в парах та групах. Учителі ретельно та доцільно підбирають навчальний матеріал до уроків з опорою на практику та життєвий досвід дитини.

Практичним психологом Руденко А.М., вчителем 1 класу ЩербаковимА.В., вчителем англійської мови Бутовою Л.В. проводилася системна робота по адаптації першокласників до навчання в початковій школі. На батьківських зборах висвітлювалися питання щодо особливостей процесу адаптації учнів 1 класу. Для батьків були розроблені буклети на тему: «Як допомогти дитині адаптуватися до школи», «Почуйте серцем голос вашої дитини».

Нова школа потребує нового вчителя. У минулому навчальному році вчителі початкових класів Ісаєва К.М. (учитель 4 класу), Соларєва Л.В. (учитель 3 класу) пройшли онлайн-курси з питань упровадження Нової української школи та тематичні курси з освоєння методики роботи за вимогами НУШ.

Інклюзивне навчання. Відповідно до вимог Концепції НУШ, кожна школа за своєю філософією повинна бути інклюзивною. Це означає готовність у будь-який час прийняти дитину з особливими потребами, прагнучи створити максимально сприятливе середовище для розвитку її потенціалу.

Проведена робота по створенню інклюзивного освітнього середовища. Це і підвищення компетентності педагогічних працівників та руйнування суспільних стереотипів щодо освіти таких дітей, і освітня робота з батьками, і матеріальне оснащення. Силами колективу НВК створено ресурсну кімнату, яка є спеціально організованим простором для розвитку дитини та гармонізації її психоемоційного стану. Умовно ресурсна кімната поділяється на зони: навчальну, ігрову або зону відпочинку, куток сенсорної розрядки. Але інклюзивно-ресурсна кімната потребує оснащення.

У закладі створений банк даних дітей з особливими освітніми потребами. Проведено індивідуальні бесіди та консультації з батьками, яким рекомендовано звернутися до спеціалістів з метою визначення оптимальної для дитини форми та програми навчання. У результаті, за висновками інклюзивно-ресурсного центру двом ученицям 2 класу Полозовій Анні та Телегіній Анастасії  рекомендовано інклюзивну форму навчання.

Методична робота з кадрами. 

У 2019/2020 навчальному році методична робота була спрямована на виконання науково – методичної проблеми «Впровадження інноваційних технологій  в навчально-виховний процес з метою підвищення ефективності праці вчителя та формування життєвих компетентностей учнів».

У 2019/20120 навчальному році методична робота з педагогами була спрямована на підвищення їхнього професійного рівня. Усі форми роботи (педради, консультації, семінари, семінари-практикуми) носили науково-методичний і пізнавальний характер, сприяли розвитку творчої активності педагогів, підвищенню рівня їх професійної компетентності. Протягом навчального року було проведено такі семінари-практикуми: «Розвиток комунікативної культури педагогів в закладі освіти», «Здоров’язбережувальні технології», «Розвиток компетентностей дошкільників та учнів початкових класів».

           Кожен учитель працював над обраною власною науково-методичною проблемою. Методична робота в школі здійснювалась згідно плану роботи школи через колективну, групову, індивідуальну форми роботи.

На початку навчального року була розроблена структуруа методичної роботи на основі аналізу кількісного складу педагогічних працівників, їх освітнього рівня, професійної майстерності та практичної роботи.

Внутрішньошкільна методична робота була спрямована на підвищення фахової майстерності та творчості педагогічних працівників

Функціонувала методична рада закладу, яка координувала зміст, форми і методи роботи з підвищення кваліфікації вчителів, пропагувала досягнення педагогічної науки і передового досвіду, забезпечувала необхідну інформацію, надавала практичну допомогу вчителям у підвищенні педагогічної кваліфікації. Засідання методичної ради проводилися відповідно до плану. Значна увага приділялася організації роботи з обдарованими учнями, підвищенню медіаграмотності педагогів, питанням психологічної освіти та профілактиці професійного вигорання.

           Протягом року проводилися методичні наради з метою ознайомлення з нормативними документами, державними стандартами викладання окремих предметів, передовим педагогічним досвідом, новинками методичної літератури, періодичних видань з предметів тощо. Кожен вчитель ретельно проаналізувавши методичну роботу протягом навчального року, перспективно визначив пріоритети в методичній роботі на наступний навчальний рік, зокрема щодо посилення уваги роботі з обдарованими учнями, поширення передового педагогічного досвіду через публікації у фахових виданнях, узагальнення досвіду у вигляді професійного портфоліо вчителя-предметника . Нових знань та нового досвіду потребує також організація дистанційного навчання, яке було запроваджено в закладі освіти у зв'язку з введенням карантинних заходів. Протягом березня-травня вчителі школи опрацьовували нові підходи до організації освітнього процесу в умовах карантину.

       Протягом навчального року велася робота щодо професійної адаптації молодих педагогів.  В 2019-2020 н.р. до закладі освіти працювала молодий педагог Руденко А.М. - практичний психолог та соціальний педагог. Головним завданням було надання методичної допомоги вчителю-початківцю у розв’язанні першочергових проблем. Зміст роботи полягав у спільних заняттях із заступником директора з навчально-виховної роботи та індивідуальних консультаціях з фахівцями відділу освіти та школи щодо складання планів роботи, ведення шкільної документації, відвідуванні уроків, позакласних заходів, формування власного портфоліо.

Запорукою ефективності навчально-виховного процесу було і залишається підвищення професійного рівня педагогів.

Протягом 2019/2020 навчального року на базі СОІППО пройшли навчання  14 педагогічних працівників Юр'ївського НВК.

Атестація педагогічних працівників Юр'ївського НВК у 2019/2020 навчальному році проводилась згідно  «Типового положення про атестацію педагогічних працівників України», затвердженого наказом МОН України № 930 від 06.10. 2010 року, та наказу Міністерства освіти і науки молоді та спорту України від 20.12.2011 р. за № 1473 «Про затвердження змін до Типового положення про атестацію педагогічних працівників», плану роботи атестаційної комісії закладу.

Адміністрацією школи та атестаційною комісією своєчасно було виконано такі заходи: у вересні проведено корегування плану атестації на наступний навчальний рік, створено атестаційну комісію, узгоджено її склад з профспілковим комітетом, видано відповідні накази. Педагогічний колектив був ознайомлений із списком педагогічних працівників, що атестуються. Було перевірено строки проходження курсів підвищення кваліфікації.

У 2019-2020 навчальному році атестувалися два вчителі: Чернякова Л.М. - заступник директора з НВР (атестацію проводила атестаційна комісія ІІ рівня), Міщенко Н.М. - вчитель української мови та літератури ( атестаційна комісія І рівня). У жовтні було проведено затвердження планів індивідуальної роботи вчителів, що атестуються, закріплено за вчителями відповідальних від адміністрації для вивчення системи і узагальнення досвіду роботи. Складено графік проведення відкритих уроків та позакласних заходів. Методичні матеріали вчителів, що атестуються, узагальнено на педагогічній раді дистанційно (протокол №3 від 31.03.2020р.). Адміністрацією закладу надано допомогу по складанню особистих планів роботи учителю на період атестації та міжатестаційний період.

Протягом 2019-2020 навчального року   педагогічні працівники закладу успішно пройшли онлайн-курси  на платформі онлайн-освіти EdEra "Академічна доброчесність".

Адміністрація і педагогічний колектив значну увагу приділяв підвищенню науково – методичного рівня шляхом участі у конференціях, семінарах.

     Традиційною колективно-груповою формою методичної роботи в школі є проведення предметних тижнів,  як комплексу навчально-виховних заходів, спрямованих на розвиток творчості учнів, поглиблення та поширення знань з предметів, збагачення науково-методичного досвіду вчителів. Вони вносять цікаві заходи та інноваційні технології до навчально-виховного процесу, удосконалюють організаційні якості вчителів та розвивають здібності учнів.    

  Було складено плани заходів у рамках предметних тижнів, учителі проводили відкриті уроки, різноманітні позаурочні заходи з учнями. На належному науково-методичному рівні проведено  тиждень української мови та літератури, тиждень права, тиждень біології, тиждень історії.

Під час запровадженого з 12 березня 2020 року карантину педагоги  здійснювали викладання навчальних дисциплін дистанційно. Організація дистанційного навчання включала в себе налагодження каналів комунікації між всіма учасниками освітнього процесу, адаптацію розкладу та графіка навчання, зміну формату подачі матеріалу, зворотній зв’язок і контроль за виконанням завдань. Адміністрація НВК та вчителі  вжили заходів щодо додержання вимог державних стандартів загальної середньої освіти та засвоєння учнями змісту предметів під час карантину, що обговорювалося на дистанційних нарадах.  Педагоги НВК здійснювали освітній процес за допомогою платформ та інтернет-ресурсів: Viber, Facebook, «На урок»,  Всеукраїнської школи онлайн.

Усі необхідні для дистанційного навчання матеріали, письмові роз’яснення вчителя та зразки оформлення робіт педагоги НВК розміщали в  на сторінках сайту школи та групи школи у Facebook . Для зворотнього зв’язку з учнями та батьками вчителі використовували електронну пошту, Viber, телефонний зв'язок..

Разом із тим  практика дистанційного навчання виявила проблеми в його організації:

-недостатня мотивація дітей до навчання під час карантину;

-відсутність у дітей вміння вчитися самостійно;

-відсутність повноцінного контролю за виконанням завдань та ефективного оцінювання;

-проблеми з безпекою в Інтернеті;

-проблеми з технічним забезпеченням дистанційного навчання;

-проблеми психо-емоційного стану учнів, вчителів та батьків.

Досвід організації дистанційного навчання та питання підвищення його ефективності було обговорено на засіданні педагогічної ради «Дистанційне навчання: виклики, проблеми та перспективи» (червень 2020 року).

Аналіз діяльності педагогічного колективу за 2019-2020 н.р. свідчить про вдосконалення системи методичної роботи, план заходів щодо організації методичної роботи в школі протягом 2019-2020 навчального року вцілому був виконаний. Деякі заплановані заходи не були реалізовані у зв'язку з введенням карантину. Однак у здійсненні методичної роботи мали місце окремі недоліки:

  • окремі учителі недостатньо працювали з обдарованими учнями, не залучали їх до участі в конкурсах, шкільних олімпіадах;
  • педагоги залишаються інертними до участі в конкурсі педагогічної майстерності «Учитель року»;
  • педагоги не достатньо висвітлюють свої надбання у педагогічних виданнях.

Всі ці завдання потрібно буде вирішувати в наступному навчальному році

Упровадження інформаційно-комунікаційних технологій.

У час високого розвитку комп’ютерних технологій різноманітні гаджети стали невід’ємною складовою нашого повсякдення. Застосовуючи мультимедійне та інтерактивне обладнання у роботі з учнями, можна зробити заняття не тільки яскравим, а й ефективним та продуктивним. Навчальний процес з використанням інформаційних технологій пожвавлює навчальний процес, розвиває логіку та мислення, підвищує зацікавленість і мотивацію. На жаль, заклад оснащений лише 2 мультимедійними комплексами (кабінет 1 та 2 класу). Протягом навчального року мультимедійне обладнання активно використовувалося в урочній та позаурочній діяльності. Більшість вчителів мали можливість скористатися наявним мультимедійним обладнанням.

Робота з обдарованою молоддю

Головним показником якості діяльності педагогічного колективу є досягнення учнів. Протягом навчального року в школі проводилася робота із залучення учнів до науково-дослідницької діяльності та участі у І та ІІ етапах Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін, турнірів, змагань, конкурсів.

Учні школи постійно беруть участь у різноманітних конкурсах, турнірах, олімпіадах.

Активно приймали участь учні Юр'ївського НВК в  І етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з таких дисциплін:  математика – 34 учні, фізики -29 учнів, інформатики - 27 учнів,  англійської мови –23 учні , українська мова та література – 20  учнів, зарубіжної літератури - 19 учнів. Менш активну участь взяли учні у олімпіаді з біології – 14 учнів, географія – 13 учнів, історія – 12 учнів, трудового навчання - 11 учнів, правознавства - 4 учні.

Переможці І етапу взяли участь у ІІ (районному) етапі Всеукраїнських  учнівських олімпіад з базових дисциплін.

   У 2019/2020 н.р. у  ІІ (районному) етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів взяли участь 15 учнів  Юр'ївського НВК. З них: з української мови та літератури - 7 учнів (вчитель Міщенко Н.М.), з математики - 3 учні (вчитель Жирякова Г.В.), з історії - 2 учні (вчитель ЛіферГ.М.), з біології - 2 учні (вчитель Шахов О.С.), з географії - 1 учень (вчитель Суворов Ю.В.).

Учні закладу – активні учасники різноманітних конкурсів різних рівнів.

У 2019/2020 н.р. у  Міжнародному математичному  конкурсі «Кенгуру» брали участь 22 учнів, Міжнародному  конкурсі  з інформатики «Бобер» 15 учнів, природничому конкурсі "Колосок" - 19 учнів, Всеукраїнському конкурсі з англійської мови «Гринвіч» - 3 учні.

В школі проводився І етап Х Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської і студентської молоді імені Тараса Шевченка, І етап  ХХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, переможці якого взяли участь у ІІ етапі конкурсу (5 учнів). Учениця 7 класу Селіна Л. посіла ІІ місце (вчитель Міщенко М.М.).

Учні Юр'ївського НВК брали участь у таких конкурсах:

Територіальний етап обласного літературного конкурсу «Проба пера», учениця 8 класу  Гарбузава Д. посіла  ІІ місце (вчитель Скворцова С.В.)

Територіальний етап  Всеукраїнського дитячого літературного конкурсу на протипожежну і техногенну тематику, в якому учень 8 класу Краснюков А. зайняв ІІ місце. (вчитель Скворцова С.В.)

Територіальний етап Всеукраїнського фестивалю дитячої та юнацької творчості"Чисті роси" (номінація "Образотворче мистецтво"). Пленер "Перлини Сумщини" - 10 учнів (керівник Скворцова С.В.). У цьому конкурсі І місце зайняла учениця 7 класу Полякова Мирослава, яка прийняла участь у обласний етапі конкурсу та отримала диплом. також в цьому конкурсі І місце зайняли Полякова Ярослава, Локатош Юрій, Скітейкін Дмитро - ІІ місце, Тимошенко Є. - ІІІ місце. (вчитель СкворцоваС.В.)

В номінації «Живе слово» учень 8 класу Краснюков А.  зайняв ІІІ місце.

Територіальний конкурс  до Дня місцевого самоврядування - 14 учнів (керівники Скворцова С.В. , Скворцов В.В., Банний В.ВМ.).

Територіальний етап Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка "Охорона праці очима дітей" - 6 учнів (керівник Скворцова С.В.).

Участь у ІІІ Всеукраїнському учнівському літературно-мистецькому конкурсі "Стежками Каменаря" - 8 учнів (керівник Скворцова С.В.).

Конкурс "Проба пера" - 1 учень (керівник Скворцова С.В.).

Участь у ХІХ  Всеукраїнському конкурсі учнівської творчості "Єднаймося ж, брати мої"  - 2 учні (керівник Скворцова С.В., Ліфер Г.М.).

"Позашкілля 49 +"  Малюнки - 17 учнів(керівник Скворцова С.В.), вироби з дерева -10 учнів  (керівник Скворцов В.В.).

Конкурс малюнків  "Я маю право", "Безпека дорожнього руху" (керівник Скворцова С.В.).

Виготовлення новорічних іграшок та подарунків у майстерні Святого Миколая - 17 учнів (керівники Скворцова С.В. , Скворцов В.В.)

Територіальний етап Всеукраїнського   конкурсу дитячого образ. мист «За нашу свободу» - 5 учнів (керівник Скворцова С.В.). Призові місця: Селіна Л. - І місце, Полякова Я., Цибульняк П. - ІІ місце, Паншина М., Цибульняк П. - ІІІ місце.

Територіальний етап Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей», (Ткаченко А. - ІІ місце).

Територіальний конкурс малюнків «Моя громада майбутнього» (Гарбузова Д. - ІІ місце)

Конкурс малюнків до «Дня пам’яті Чорнобильської трагедії» . (Цибульняк П. зайняв І місце)

Конкурс малюнків «Весна надихає» (Полякова М., Ткаченко А.  зайняли ІІІ місце)

Он-лайн конкурс "Пасхальне дерево", свої роботи учні виставляли на Facebook сторінці Юр'ївського НВК. За результатами он-лайн голосування І місце зайняла Банна Аліна

Конкурс "Співограй" - вихованці гуртка "Альтаір" зайняли ІІ місце.

Творчий конкурс “Народні ремесла”, Ташев Д. -І місце, Михалевський П. - ІІ місце (керівник Скворцов В.В.)

Гурткова робота. У минулому навчальному році в закладі працював шкільний спортивний  гурток (керівник Тимошенко Ю.А.). З метою залучення молоді мікрорайону до занять фізичною культурою працюють  спортивні секції з футболу, волейболу, настільного тенісу.

На заняттях з футболу учні удосконалюють тактичні і технічні навички гри, проводять товариські зустрічі між командами. Результатом гурткової роботи стали  призові місця на територіальний та районних змаганнях з міні-футболу, волейболу.

На базі НВК працювали гуртки центру позашкілля художньо-естетичного та технічного напрямків, де зайняті майже всі учасники освітнього  процесу: "Чарівний пензлик" (керівник Скворцова С.В.), "Художня обробка деревини" (керівник Скворцов В.В.), для дітей дошкільної групи "Дитина і довкілля" (керівник Бутова Л.В.).  Більшість учасників є дипломантами територіальних конкурсів  (Ткаченко А. – 9 клас, ТимошенкоЄ.- 10 клас, Банна А.- 10 клас, Гарбузова Д. – 8 клас, Селіна Л. – 7 клас, Цибульняк П. – 4 клас, Цибульняк М. – 3 клас, Приходько М. – 2 клас) та учасниками обласних конкурсів та конференцій (Тимошенко Є. – 10 клас, Полякова М.-7 клас)

Звіт про стан виховної роботи

У своїй діяльності педагогічний колектив керувався програмою МОН «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України», Концепцією національно-патріотичного виховання дітей та молоді, шкільною виховною програмою з формування громадянської компетентності, відповідно до яких виховання на сучасному етапі здійснюється з метою ідентифікації виховання із загально визначеними цінностями і якостями через ціннісне ставлення особистості до держави  й суспільства, до людей, до природи, до мистецтва, до праці, до себе.

Виховною метою школи у 2019-2020 н.р. було визначено «Формування в учнів громадянської компетентності шляхом поширення ідей патріотизму, гуманізму, толерантності, європейських цінностей; залучення школярів до вивчення історичного минулого, духовної спадщини, культури, традицій та звичаїв  українського народу; пропагування сучасної національної ідеї, виховання особистості здатної до захисту та розбудови Батьківщини».

Протягом 2019-2020 навчального року в закладі були проведені такі
позакласні заходи:
- свято «День знань»;
- День працівника освіти;
- Осінній бал для старшокласників;
- свято Миколая;
- новорічний ранок для дітей дошкільної групи та учнів 1-6 класів;
- новорічний бал-маскарад для учнів 7-11 класів;
- «Козацькі розваги» до Дня українського козацтва;
- виховний захід для 7 – 10 класів «Зупинимо булінг разом»;
- День української писемності і мови;
- День Соборності України;
- День Гідності та Свободи;
- Міжнародний день рідної мови;

- святковий концерт до Дня 8 березня;
- Шевченківські дні.

Деякі позакласні заходи були скасовані у зв'язку із запровадженням карантинних заходів.

Пріорітетним напрямком виховної роботи є правовиховна робота. Правовиховна робота проводилась з метою вдосконалення розвитку цілісної всебічно і гармонійно розвиненої особистості учня через:

правовий всеобуч учнів та батьків;

контроль за відвідуванням учнями школи;

організацію роботи соціально-психологічної служби, психолого-педагогічного всеобучу;

організацію ефективної правовиховної роботи з учнями девіантної поведінки, з проблемними класами та функціонально-неспроможними сім’ями;

забезпечення прав і соціальних гарантій розвитку дітей.

Завдання підвищення рівня психолого-педагогічної грамотності батьків вирішувалося на батьківських зборах, індивідуальних бесідах батьків з учителями, шкільним психологом, де можна було отримати індивідуальні поради соціально-психологічної служби щодо виховання дітей, консультації з питань правових аспектів охорони дитинства.

Провідною була тема протидії жорстокому поводженню та насиллю серед учнівської молоді. Ведеться постійна робота щодо профілактики булінгу. Організовано проведення лекторію «Булінг у шкільному середовищі: причини, наслідки, способи подолання» у рамках Всесвітнього тижня протидії булінгу, акція "16 днів проти насильства"

Проводилася робота щодо національно-патріотичного виховання підростаючого покоління відповідно до Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки, затвердженої Указом Президента України від 13 жовтня 2015 року № 580.

З цією метою проводилися різноманітні заходи:

Учні школи долучилися до організації святкових заходів до Дня українського козацтва, Дня захисника України.

День вшанування ліквідаторів аварії на ЧАЕС

14 грудня вважається Днем пам'яті в Україні – пам'яті про мужність самовідданих ліквідаторів на Чорнобильській атомній електростанції. Виховний захід, присвячений цій даті, спільно провели бібліотекар Юр'ївської сільської бібліотеки та вчитель історії Ліфер Ганна Миколаївна.

22 січня 2020 року відзначали 101 річницю проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки — однієї з ключових подій Української революції 1917–1921 років.
До Дня Соборності України позакласний захід підготувала вчитель історії Ліфер Ганна Миколаївна. Мета Уроку Соборності: донести до вчителів та учнів ідеї соборності, єдності та суверенності держави — головної умови розвитку незалежної України, поглибити знання учнів про події Української революції 1917–1921 років як важливого досвіду державотворення , сприяти формуванню та розвитку громадянської та національної самосвідомості учнів.

Позакласні заходи до Дня народження Т.Г.Шевченка.

Великий син великого народу! Так називають Тараса Шевченка. Він став символом українського народу, її пророком. Саме таким побачили Шевченка учні нашої школи на виховному заході, який підготувала вчитель української мови Міщенко Надія Миколаївна.

Чудовий лепбук до Дня народження Тараса Шевченка створили вихованці гуртка "Чарівний пензлик". В ході його виготовлення учні ближче познайомилися з життям і творчістю великого Кобзаря, згадали його твори, визначні періоди життя. Керувала цим творчим процесом Світлана Василівна Скворцова, яка сама викладає українську мову і багато може розповісти учням про життя і нелегку долю письменника, його прагнення до свободи і незалежності, віру в прекрасне.

День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні! Пам'ятаємо!

З метою виховання патріотів, громадян правової, демократичної держави, виховання любові до рідного краю, розвитку почуття патріотизму та відповідальності за майбутнє своєї держави, виявлення, розвитку та підтримки здібних, обдарованих і талановитих дітей 15 травня 2020 року учні школи прийняли участь у територіальному етапі Всеукраїнського конкурсу творчості дітей та учнівської молоді «За нашу свободу».

Велика увага в закладі освіти приділяється екологічному вихованню.

Учні нашої школи долучилися до проведення Всеукраїнської акції «Годівничка». З цією метою вчителем початкових класів Ісаєвою Катериною Миколаївною був проведений позакласний захід на якому вона, разом з учнями 3 та 4 класів, розповіла про зимуючих птахів нашої місцевості.

Учні школи виготовили різноманітні годівнички для зимуючих птахів та розвісили їх біля школи, біля власних будинків, таким чином допомогли птахам у найлютішу пору року вижити. Дітям допомагали їх батьки. Найактивніші учасники - учні 1 класу.

Міжнародний екологічний конкурс "Метелики - німий шедевр природи". Учні школи взяли активну участь в різних номінаціях конкурсу. За свою роботу отримали нагороди.

Збереження здоров'я дітей - головне завдання школи. З цією муетою в школі проводяться різноманітні позакласні заходи.

Позакласний захід "Шкідливі звички - знак біди!", проведений класним керівником Жиряковою Г.В. для учнів 7-11 класів, присвячений профілактиці шкідливих звичок серед підлітків (алкоголізм, куріння, наркоманія). У підлітковому віці велике значення набуває вплив однолітків. Проведений позакласний захід був направлений на те, щоб викликати у підлітків інтерес до власної особистості, а також навчити чинити опір шкідливим звичкам.

1 грудня - день боротьби зі СНІДом. Позакласний захід, присвячений роз'ясненню небезпеки даного захворювання провела педагог організатор Чернякова Л.М.

Протягом навчального року проводились Тиждень безпеки дитини, Тиждень безпеки дорожнього руху, тиждень здоров'я.

Тренувальна евакуація
З метою запобігання нещасних випадків серед дітей та підлітків, забезпечення пожежної безпеки було проведено відпрацювання нормативів евакуації дітей дошкільної групи, учнів та працівників із будівлі.

Основна мета тренування – вдосконалення підготовки колективу Юр'ївського НВК до дій за умов виникнення пожежі та інших надзвичайних ситуацій, набуття стійких навичок, необхідних для прийняття швидких та чітких рішень.

Фізкультурно-оздоровча та спортивно-масова робота. З метою зміцнення та збереження фізичного, психічного і духовного здоров’я дошкільнят, учнів школи, виховання стійкого інтересу до рухової активності, колектив школипроводить відповідну роботу з питань пошуку оптимальних шляхів фізичного розвитку дітей дошкільного віку та учнів. Весь фізкультурно-оздоровчий комплекс спрямований на збереження і зміцнення здоров’я дітей, розвиток фізичних якостей, забезпечення належного рівня фізичної підготовленості і фізичної культури взагалі, вироблення звички до здорового способу життя.

З цією метою у вересні в школі проводився Олімпійський тиждень, в рамках якого були проведені міжшкільні спортивні змагання команд Юр'ївського, Новослобідського та Князівського НВК. Команда Юр'ївського НВК зайняла І місце в командних змаганнях та ІІ місце в мініфутболі.

В 2019-2020 н.р. на базі Юр'ївського НВК проводилися змагання "Кул геймс", в яких команда Юр'ївського НВК посіла ІІ місце.

Цікаво пройшли змагання "Тато, мама, я - спортивна сім'я" в яких прийняли участь три сімейні команди.

Також команда юнаків та дівчат приймали участь у районних змаганнях з волейболу, у яких команда юнаків посіли ІІ місце, а команда дівчат - ІІІ місце.

Проводилися в школі і змагання з настільного тенісу на особисту першість у різних вікових категоріях. Серед учнів 5 - 9 класів І місце виборов Приходько О., серед учнів 9-11 класів - Скітейкін Д.

Харчування. Повноцінне та якісне харчування є невід’ємною складовою зміцнення здоров’я дітей.Постійно на контролі адміністрації закладу перебувають питання якості харчування, заготівлі овочів, дотримання технологій приготування страв, санітарно-гігієнічних вимог під час приготування й видачі їжі, режиму харчування. Здійснювався бракераж готової та сирої продукції, контроль за термінами реалізації продуктів, проводилася ревізія зберігання овочів. Усі продукти харчування, що надходили до закладу, супроводжувалися накладними, сертифікатами якості.

Класними керівниками, вихователем дошкільної групи серед вихованців, учнів та їхніх батьків, проводилася роз’яснювальна робота щодо важливості гарячого та якісного  харчування.

Вартість харчування дошкільників у І семестрі 2019-2020 навчального  року становила– 25 грн. (із розрахунку  12,50 грн. – бюджетні кошти та 12,50 грн. – батьківська плата);  Безкоштовно харчувалися вихованці пільгових категорій: діти з малозабезпечених сімей – 7. П'ять дітей з багатодітних сімей звільнені від плати за харчування на 50 %.

  • 01 січня 2020 року вартость харчування одного вихованця дошкільного навчального закладу становила 30 гривень на день.

Батьківська плата за харчування дітей дошкільного віку встановлена в розмірі 50% від вартості харчування дітей на день: за рахунок коштів бюджету Новослобідської сільської ради-50%, що складає 15 гривень, батьківська плата-50%, що складає 15 гривень.

Безкоштовним харчуванням у  закладі дошкільної освіти забезпечувались  діти із сімей, які отримують допомогу до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям» (7 дітей).

Зменшено  розмір плати на 50 відсотків із встановленої батьківської плати за харчування дітям з  багатодітних сімей, у  яких троє і більше дітей, а саме: з бюджету Новослобідської сільської ради-22,50 гривень, батьківська плата – 7,50 гривень.

Значна увага приділялася забезпеченню гарячим харчуванням учнів 1-4 класів та дітей пільгових категорій.

Вартість харчування цих категорій дітей становила 17 грн. Гарячим харчуванням було забезпечено: учнів 1-4 класів – 35 (100 %) - батьківська плата.

Безкоштовним харчуванням за рахунок місцевого бюджету були забезпечені  дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування – 5; дітей з інвалідністю – 2; дітей із малозабезпечених сімей – 14; дітей учасників бойових дій – 2, діти з особливими освітніми потребами, які навчаються в інклюзивному клас - 2 дітей, діти з багатодітних сімей - 3 дітей (50% від вартості харчування), діти із сімей, що опинились у складних сімейних обставинах - 1 дитина 50% від вартості харчування, 1 дитина - 100 %  (відповідно до рішення педагогічної ради ).

З 01 січня 2020 року батьківська плата за харчування учнів 1-4 класів становить 50% від плати за харчування, 50 % за рахунок місцевого бюджету.

Для учнів 5-11 класів гаряче харчування було організовано за кошти батьків. Вартість харчування становила 17 грн. на дитину в день.

Дотримання вимог охорони праці, безпеки, санітарно-гігієнічних та протипожежних норм.

Для покращення умов і охорони праці, здоров’я працівників та учнів у цьому навчальному році здійснено такі заходи:

- проведено повірку вогнегасників, випробування опору заземлення та ізоляції;

- працівники НВК пройшли навчання з охорони праці;

- інструктажі з охорони праці та безпеки життєдіяльності проводились відповідно до вимог;

- техперсонал у повному обсязі забезпечено миючими, дезінфікуючими засобами;

- постійно підтримуються в належному стані аптечки у кабінетах підвищеної небезпеки, майстернях, спортзалах;

- усі працівники вчасно проходять періодичні медичні огляди.

Випадків порушення працівниками вимог охорони праці не зафіксовано.

Матеріально-технічне забезпечення

Юр'ївський НВК забезпечений всім необхідним для якісної організації освітнього процесу:

  • 12 навчальних кабінетів;
  • 1 майстерня;
  • 1 спортивний зал;
  • бібліотека;
  • Їдальня на 55 посадкових місць.
  • Актовий зал

        У школі діє  кабінет інформатики та обчислювальної техніки, кабінет фізики, кабінет хімії та біології, кабінет української мови та літератури, кабінет математики, кабінет зарубіжної літератури,кабінет історії,  4 кабінети початкових класів. Два кабінети початкових класів обладнано інтерактивними дошками.

До початну навчального року в школі були проведені поточні ремонти навчальних кабінетів та всіх приміщень школи. Ремонтні роботи проводилися за рахунок коштів місцевого бюджету та батьківської допомоги.

Особливої уваги у підготовці до нового 2019-2020 н.р. заслуговує підготовка кабінету 1 класу НУШ , яку організував вчитель початкових класів Щербаков А.В. Були проведені якісні ремонтні роботи, кабінет оснащений новими меблями, інтерактивною дошкою , проектором. Добре обладнано робоче місце вчителя: ноутбук, принтер.

Протягом навчального року за рахунок спонсорських коштів для кабінетів початкових класів НУШ були придбані спеціальні коврики, щоб діти могли гратися та вільно себе почувати. За рахунок коштів місцевого бюджету були придбані нові меблі для 1 класу: стінка "Африка", набір столиків "Ромашка". В кінці навчального року для кабінету 1 класу був придбаний та встановлений спортивний куточок.

В цьому навчальному році за рахунок коштів місцевого бюджету значно поповнився інвентар для спортивного залу.

Було проведено модернізацію топкової закладу, обладнано приміщення та встановлено новий твердопаливний котел. Завезені та впорядковані дрова для забезпечення опалювального сезону 2020-2021 н.р.

Нове обладнання було також встановлено у шкільній їдальні, що значно покращило приготування їжі та роботу кухарів.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.