Новини
4 червня в Україні — День пам'яті дітей, які загинули через російську агресію. Дату вшанування у 2021 році затвердила Верховна Рада.Також ця дата є Міжнародним днем безневинних дітей — жертв агресії.
Україна з 15 по 21 травня долучилася до VIІ Глобального тижня безпеки дорожнього руху, і це важливо, адже дорожньо-транспортний травматизм є основною причиною смерті молодих людей віком від 15 до 29 років.
На виконання Плану заходів на 2023 рік щодо реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 04.08.2021 №883-р, постанови Кабінету Міністрів від 21.12.2020 №1287 «Про затвердження Державної програми підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні на період до 2023 року» та у рамках реалізації заходів Другого Десятиліття дій з безпеки дорожнього руху 2021-2030 у світі , Юр'ївська гімназія долучилася до проведення Тижня безпеки дорожнього руху.
Законом України «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років» встановлено День пам’яті та примирення, який відзначається щороку 8 травня з метою вшанування пам’яті всіх жертв Другої світової війни 1939–1945 років.
Запроваджуючи цю пам’ятну дату, Україна прагнула доєднатися до європейської традиції відзначення перемоги у Другій світовій війні, пошанування всіх борців із нацизмом та жертв війни. А також – нагадати, що війна розпочалася внаслідок домовленостей між двома тоталітарними режимами: націонал-соціалістичним (нацистським) у Німеччині й комуністичним в СРСР. У 1939–1945 роках обидва тоталітарні режими вчинили на українській землі численні злочини проти людяності, воєнні злочини та злочини геноциду, внаслідок чого український, єврейський, кримськотатарський та інші народи, що жили в межах території сучасної України, зазнали величезних втрат. Цього року Україна вдруге відзначає День пам’яті та примирення в умовах повномасштабної збройної агресії Росії. Сучасна війна також супроводжується жахливими воєнними злочинами з боку російської армії та політично-військового керівництва РФ.
Цього року 8 травня, в День пам’яті та примирення, Україна вшановуватиме пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом, та всіх жертв Другої світової війни.
Надзвичайно важливо згадувати та вшановувати подвиг тих, хто боровся з нацизмом і переміг його.
Батькам майбутніх першокласників
Правила прийому до 1 класу на 2023-2024 навчальний рік
Визначити 1 травня 2023 року датою початку приймання заяв про зарахування дітей до 1 класу на 2023/2024 навчальний рік та 31 травня 2023 року останнім днем подачі заяв про зарахування дітей до 1 класу на 2023/2024 навчальний рік.
Всесвітній день Землі має за мету привернення уваги людства до своєї домівки – планети Земля, залучення до збереження природи та миру, підвищення поінформованості щодо екологічних негараздів. Подія створена, аби об'єднувати світ задля подолання глобальних проблем.
З 1 до 24 квітня 2023 року в дистанційному форматі проводиться територіальний етап обласного марафону екологічних активностей «Екожиття – наше майбуття».
В межах Всеукраїнської програми ментального
здоров’я «Ти як?», ініційованої першою леді України Оленою Зеленською старувала комунікаційна кампанія.
Мета кампанії – сприяти формуванню в суспільстві культури піклування про ментальне здоров'я, дати розуміння та показати інструменти, які допоможуть українцям дбати про свій внутрішній стан.
Всі ми тепер асоціюємо перші дня квітня зі звільненням Сумщини від військ країни-агресорки... Отож, відповідно до листа Сумської ОВА " Про заходи до першої річниці початку визволення українських земель від рашистських загарбників" в Юр'ївській гімназії проведені тематичні класні години, конкурси малюнків, зібрані художні твори ( поезія, проза ) здобувачів освіти.
Всесвітній тиждень грошей – це щорічна всесвітня кампанія з підвищення фінансової обізнаності, яка підкреслює важливість того, щоб молоді люди з раннього віку були фінансово обізнаними, поступово опановували навички, здобували знання, формували менталітет і поведінкові моделі, потрібні для прийняття зважених фінансових рішень, щоб у результаті досягти фінансового процвітання і фінансової стійкості.
В Україні шириться рух масових бійок «Редан», що походить із рф: поліція застерігає батьків і підлітків.
Днями в повідомленнях новинних Telegram-каналів деяких обласних центрів України з’явилася загадкова назва ПВК «Редан». Представники цієї організації влаштували заворушення в Полтаві, Харкові та Івано-Франківську.
Ні, вони не пов’язані з військовими, про що можна подумати, побачивши абревіатуру «ПВК». Але безпосередньо пов’язані з росією. А ще це не кремезні парубки у спортивних костюмах або куртках кольору хакі, ні, це звичайні підлітки.
Підлітки виходять на вулицю, щоб бити тих, хто «не так» одягнутий чи має зачіску, що «не відповідає нормам». Утім, підлітки себе кримінальною групою не вважають і заявляють, що вони «не пригнічують людей через їхню релігію чи національність».
«Вистояли – переможемо!»
24 лютого виповнюється 365 днів від початку злочинного повномасштабного
вторгнення Російської Федерації в Україну. Цей напад став кульмінацією
загарбницької війни, яку Москва розпочала проти України 9 років тому з
окупації Криму у 2014 році.
21 лютого в Україні та світі відзначають Міжнародний день рідної мови. Це свято нагадує про важливість мови, яка є інструментом у збереженні духовного та матеріального спадку кожного народу.
Міжнародний день рідної мови був заснований ЮНЕСКО і вперше його відсвяткували у 2000 році. Мета свята – показати важливість та підтримати самобутність кожної окремої мови світу. Свято нагадує про право кожного розмовляти рідною мовою у своїй країні
https://lifestyle.24tv.ua/privitannya-mizhnarodnim-dnem-ridnoyi-movi-2023-kartinki_n2259347
День Героїв Небесної Сотні — пам’ятний день, що відзначається в Україні 20 лютого на вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні.
Пам’ятний день встановлено указом Президента України 11 лютого 2015 року з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року — лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.
7 лютого 2023 року з 12:00 до 16:00 відбудеться Онлайн-марафон до Дня безпечного інтернету за підтримки Міністерства освіти і науки України та Міністерства цифрової трансформації.
Марафон буде корисним для освітян та батьків. Участь у заході безкоштовна.
Приєднуйтеся та скористайтеся нагодою:
почути експертні виступи та отримати корисні поради щодо онлайн-безпеки для дітей від спікерів;
поставити запитання експертам наживо;
пройти онлайн-опитування та квест;
взяти участь у розіграші подарунків.
Під час марафону також будуть представлені можливості цифрових інструментів та платформ Google для безпечного перебування в інтернеті.
Долучайтеся до заходу у вівторок 7 лютого о 12:00 за посиланням: https://bit.ly/40frJA4
Програма та корисні матеріали доступні на сайті заходу: https://bit.ly/3jiUMlD
Захід відбудеться в межах співпраці Google Україна, Міністерства освіти і науки України та Міністерства цифрової трансформації. Партнерами марафону є Ла Страда та ГО “Безбар’єрність”.
Беріть участь та покращуйте цифрову безпеку для вас та ваших учнів!
До Міжнародного дня безпечного інтернету Громадська організація «Міжнародний центр захищеності в інтернеті «Стоп секстинг» запрошує педагогічних працівників закладів загальної середньої
освіти з метою удосконалення компетентностей щодо основ безпечної поведінки
дітей в умовах воєнного стану пройти безкоштовне навчання за програмами
“(Не)безпека в час війни” та “Онлайн-загрози в час війни: як захистити себе?”.
Інформація про навчання на сайті Edway:
https://edway.in.ua/uk/mpk/454/detail/
https://edway.in.ua/uk/mpk/444/detail/
Департаментом кіберполіції Національної поліції України, спільно з партнерами розроблено електронну платформу «Мрія», що створена для об’єднання проєктів, реалізованих у синергії Кіберполіції України та волонтерів. Основною метою проєкту є протидія кремлівській пропаганді та фейковим або проросійським ресурсам у мережі Інтернет.
З метою забезпечення своєчасної психологічної підтримки учасників освітнього процесу, зменшення проявів травматизації серед здобувачів освіти, в Юр'ївській гімназії запроваджено проєкт «Завжди поруч», затверджений наказом Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації від 03.11.2022 №385-ОД «Про психологічну підтримку учасників освітнього процесу».
1 грудня світ відзначає день боротьби з СНІДом та толерантності з ВІЛ-позитивними людьми. Всесвітній день боротьби зі СНІДом вперше відзначався 1988 року з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я, після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров'я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІД.
з 25 листопада до 10 грудня в усьому світі проводиться акція «16 днів проти насильства» з метою привернення уваги до проблем подолання будь-яких форм насильства, у тому числі насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.
У знак підтримки, люди у всьому світі пов’язують помаранчевою стрічкою свій одяг. Це офіційний колір протидії насильству, що символізує світле та вільне майбутнє.
“Сьогодні в Україні розпочинається акція “16 днів проти насильства” - проти гендерно зумовленого насильства, проти насильства щодо жінок тощо. І ми всі ці 16 днів будемо ще більш активно говорити про те, що насильство не потрібно замовчувати, що потрібно звертатися за допомогою і звертатися до поліції, до соцслужб, отримувати допомогу і припинити це коло насильства”
«16 днів проти насильства» –це нагода ще раз нагадати громадськості про існування цих проблем у суспільстві, підвищити рівень обізнаності людей щодо усіх форм насильства, продовжити процес створення недискримінаційного простору для життя, розвитку і професійного зростання кожної людини.
Запрошуємо доєднатися до онлайн-курсу «Сміливі навчати», що проводиться у межах проєкту «Спільно для вчителів» освітньою організацією «Навчай для України» за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні в межах ініціативи «Спільно до навчання» та студією онлайн-освіти EdEra.
«Сміливі навчати» — це практичні поради фахівців з психології та безпекових політик задля подолання професійних труднощів вчителів під час війни.
Курс отримав офіційну рекомендацію від Міністерства освіти і науки України та рецензію Українського інституту розвитку освіти.
У програмі курсу: поради щодо психологічної підтримки вчителів, корисні інструкції, шаблони та практики навчання й взаємодії з дітьми під час війни. А також рекомендації щодо організації безпечного освітнього середовища, правил реагування у кризовий час.
Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років. У 2022-му День пам’яті жертв голодоморів припадає на 26 листопада.
Україна втратила внаслідок Голодомору і масових штучних голодів мільйони людських життів. У 2006-му Законом України Голодомор 1932–1933 років визнаний геноцидом Українського народу.
Цього року ми вшановуватимемо жертв сталінського геноциду в умовах повномасштабної війни Росії проти України, яка супроводжується геноцидними практиками проти українців. Трагічні події та злочини, які розгортаються на наших очах, з усією наочністю демонструють: жива пам’ять надзвичайно важлива; ті, хто чинить злочини проти людства, мають бути засуджені світовою спільнотою, а жертви – вшановані.
В умовах повномасштабної війни один із ключових способів вшанувати пам’ять убитих голодом – долучитися до акції «Запали свічку» та закликати українців і людей по всьому світу засвітити вогник у кожній домівці як вияв скорботи за загиблими, віри в перемогу України й готовності докласти зусиль, щоб геноциди не повторювалися.
26 листопада, о 16:00, долучіться до Загальнонаціональної хвилини мовчання.