Нова українська школа на практиці
Нова українська школа. Це місце, де приємно навчатись. Куди цікаво ходити дітям і яке дає знання, які можна застосувати у повсякденному житті.
НУШ, нова українська школа, – це можливості для всіх і кожного. Це означає, що в класі можуть навчатися учні, серед яких є діти з особливими освітніми потребами. Нарешті світ відкривається і для них, адже навчання, відпочинок і дружба однаково важливі для всіх. І так круто працювати в команді!
Це зрозуміли і застосовують на практиці вчителі нової української школи Юр'ївського НВК.
Свої практичні навички роботи за програмою нової української школи в інклюзивному класі продемонструвала вчитель 2 класу Поділько С.О. під час відкритого уроку в 2 класі з інклюзивною формою навчання.
Кожна дитина по-своєму унікальна, і потреби кожної дитини
специфічні. Дитина з особливими освітніми потребами на сучасному
етапі розвитку суспільства розглядається як особистість, яка має ті ж
права, що й інші члени спільноти, але через особливості
індивідуального розвитку їй необхідно надавати особливі освітні
послуги. Завдяки професійній допомозі у дітей з особливими потребами Юр'ївського НВК спостерігаються позитивні зміни в особистісно-мотиваційній, пізнавальній, емоційно-вольовій сфері.
В класі працює асистент вчителя Приходько Л.В.
Вона є асистентом саме вчителя, а не дитини. Це означає, що вона не прив’язаний до однієї чи кількох дітей, а працює зі всім класом.
Часом дитині з особливими освітніми потребами необхідно приділити більше часу, щоб, наприклад, пояснити завдання, але асистент учителя так само може пояснити щось й іншим учням.
Адже спільна робота – головна мета нової української школи та інклюзивного навчання.